İçeriğe geç
Anasayfa » Turgutreis Hurdacı

Turgutreis Hurdacı

Turgutreis Hurdacı

Turgutreis  Hurdacı Günlük yaşamda, iş hayatında olduğu gibi hayatımız boyunca kullandığımız şeylerin bir ömrü vardır. Belli bir süre sonra yavaş yavaş bozulmaya başlar ve sonunda işlevselliğini tamamen kaybeder. Artık bunlara hurda denilecek. Bu eşyalar daha sonra bölgede çok yer kaplayacaktır. Ayrıca bunların atılması çevreyi kirletir. Turgutreis  olarak demir, alüminyum, pil, bakır, pirinç, nikel veya diğer malzemelerden yapılmıştır.

Turgutreis Hurdacı

Eski, kırık, çatlak, hasarlı, hasarlı, yırtık, çalıştırılması pahalı makine, kamyon, gemi, kamyon, otomobil, ev eşyası, teçhizat, mermi, silah, top, tank ve eskimiş her türlü sanayi ürünü ve araçları satın alıyoruz, üretim artıkları, talaş ve üretim sırasında oluşan atıklar. Kadıköy’de hurda nereden alınır?

Hurda endüstrisi aynı zamanda eski parçaları da toplayıp geri dönüştürüyor. Bu, güncelliğini yitirmiş materyali yeniden kullanışlı hale getirir. Hurda metal bir ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Hurda sektörü sayesinde Türkiye ekonomisine 1,7 milyar TL tasarruf sağlandı. Ayrıca birçok kişiye ek istihdam olanağı da sağlıyor.

Ülkemize ve dünya ekonomisine katkı sağlamaya her geçen gün devam ediyoruz. Çevrenin korunmasına katkısı tartışılmaz. Geri dönüştürülmüş hurdanın işlenmesi madencilik atıklarını azaltır ve doğal kaynakların kirlenmesini önleyerek ekosistemlerin ve yaban hayatının korunmasına yardımcı olur.

Tabi ki bu hurdanın yanı sıra çeşitli türlerde hurdaların da alım satımını yapmaktayız. Buna elektronik hurda, pil hurdası ve makine hurdası gibi farklı hurda türleri de dahildir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Her amaca hizmet eden ve farklı işletmelerde kullanılabilecek malzemeler oluşturmak için her türlü hurdayı bulabilirsiniz.

Turgutreis  Hurdacı En çok bilinen hurda türleri demir, bakır ve alüminyum hurdalarıdır. Demir Türkiye’de oldukça faydalı bir metaldir ve bulunması kolaydır. Demir hurdasının çeşitli türleri vardır. Bunlardan ilki kalın ve ağır olan DKP sac hurdasıdır. Yumuşaktır ve işlenmesi ve şekillendirilmesi kolaydır. Diğer demir hurdalarına göre daha kaliteli olduğundan fiyatı biraz daha yüksektir. Bir diğer demir hurdası türü ise endüstriyel hurdadır. Üretim atığı, üretim sırasında kalan fazla ürünleri ifade eder. Diğer tip ise ekstra hurda türüdür. Bu çeşidin fiziksel özellikleri: Kalınlığı 2 ila milimetre arasında değişir ve uzunluğu 2 metreyi geçmez.

Mekanik parçalar demir, şantiye demiri, demir kapı, demir boru, demir profil vb. gibi her türlü çelik atığını içerir. Ayrıca çeşitli bakır hurda türleri de vardır. Pullanma, düz, parlama önleyici kırılma, TTR kırılması, transformatör bakır, kalay kaplama, çıkıntılı düz levha, sac, fırınlama vb. Gümüşten sonra en iyi iletkendir ve kablo imalatında yaygın olarak kullanılır. Nikel hurdasından da bahsetmeliyim. Nikel dövülebilir olduğundan paslanmaz çelik üretiminde kullanılır. Taşıma araçlarının yapımında da kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hemen ara