İçeriğe geç
Anasayfa » Soyma Bakır Fiyatı

Soyma Bakır Fiyatı

Soyma bakır hurdası, hurda bakır türlerinden fiyatı en yüksek olan türdür. Hurda bakırlar genellikle hurda tencere, hurda bakır kablolar, yanmış bakır hurdaları gibi nesnelerden oluşmaktadır. Birçok firma bu tür hurda bakırları alarak ekonomiye geri kazandırmaktadır. Bu tür geri dönüşüm faaliyetleri getirdikleri ekonomik fayda dışında doğaya da katkı sağlamaktadır. Bu nedenle hurda bakır gibi diğer hurda dönüşüm faaliyetleri doğamız ve ekonomimiz için oldukça önemlidir. Birçok kişi gelirini hurda bakır, soyma bakır, hurda bakır tencere gibi ürünleri satarak kazanmaktadır. Bunun yanında çoğumuz da evimizdeki hurda bakırları, eski hurda bakır tencerelerimizi, hurda bakır kabloları satmaktayız. Kültürümüzde de bulunan hurda eşyaları verme sayesinde her yıl tonlarca hurda geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Bunun ekonomimiz ve doğamıza katkısı büyüktür.

HURDA BAKIR FİYATLARI
HURDA FİYATI
Soyma Bakır Hurda Fiyatı 169.00 TL
Lama Bakır imalat Hurda Fiyatı 159.00 TL
Kırkambar Bakır (bobin, yanık, boru) hurda Fiyatı 146.00 TL
Külçe Bakır %98 hurda Fiyatı 138.00 TL
Kırkambar Kırma Bakır Hurda Fiyatı 148.00 TL
Bakır Talaşı Hurda Fiyatı 137.00 TL
Bakır Çamuru Hurda Fiyatı 116.00 TL

 

soyma bakır fiyatı

Soyma Bakır

Soyma bakır hurdası, genellikle elektrik iletimi gibi sektörlerde kullanılan eski kablolaların soyulması ile elde edilir. Artık çalışmaz duruma gelen kablolar soyularak içindeki bakır çıkarılır ve soyma bakır elde edilir. Bakır hurdaları, Soyma bakır hurdası, yanmış bakır hurdaları, hurda bakır tencereler gibi kategorilere ayrılır. Bu kategorilere göre fiyatlandırması yapılır. Fiyatlandırma yapılırken, ürünün durumu, mahiyeti, hurda olmayan halinin güncel fiyatı gibi durumlar göz önüne alınır. Soyma bakır hurdası, bu etmenlerde en ön plana çıkan bakır hurdası türüdür. Bunun nedeni olarak, işlenmesi ve geri dönüştürülmesinin kolay olması gösterilebilir. Ayrıca hemen hemen tüm bakır kablolaların sadece bakırdan oluşması ve eritip yeniden kullanmanın kolay olması da etkendir. İşte tüm bu nedenlerle soyma bakır hurdası, alım ve satımı yaygın olan ve ekonomik değeri yüksek olan bir hurda türüdür.

Soyma Bakır Hurda Fiyatları

Diğer hurda çeşitleri gibi soyma bakır hurdaları da genellikle kilogram fiyatı üzerinden değerlendirilir. Kilogram fiyatının belirlenmesinde, bakır hurdasının durumu, niteliği gibi etmenler göz önüne alınır. Yine soyma bakır hurda fiyatı belirlenirken güncel bakır fiyatları da incelenir. Çünkü bakır da diğer elementler gibi sürekli değişken bir fiyata sahiptir. Bu nedenle soyma bakır hurdası, yanık bakır hurdası gibi hurdaların fiyatı incelenirken güncel ham bakır kuruna da göz atılmalıdır. Güncel döviz kuru da bakırın ve dolayısı ile bakır hurdalarının fiyatını değiştirmektedir. Bu nedenle güncel döviz kuru da soyma bakır hurdası fiyatlarında etkendir.

Bu nedenlerle soyma bakır hurdası ve diğer bakır hurdası çeşitlerinin net bir fiyatı bulunmamaktadır. Her yıl ve hemen hemen her gün değişen fiyatlara sahiptirler. Ayrıca bulunduğunuz konum da fiyatlarda etkilidir. Örneğin İstanbul ile Antalya’daki soyma bakır hurdası fiyatları birbirini tutmayabilir.

Soyma bakır hurdası, oldukça fazla kullanım alanı olduğundan hemen hemen her ilimizde satışı ve alımı gerçekleştirilen bir hurda çeşididir. Bu nedenle soyma bakır hurdası veya yanmış bakır hurdası, hurda bakır tencere gibi diğer hurda çeşitlerini satmak için bulunduğunuz yerdeki fiyatları kontrol etmenizde fayda vardır.

Soyma Bakır Kilosu

Soyma bakır hurdası da diğer hurdalar gibi belli bir fiyatlandırmaya tabidir. Bu fiyatlandırma günden güne değişebilmektedir. Yine de soyma bakır hurda fiyatları genellikle yıllık olarak hesaplanır. Bir yıl boyunca o fiyattan işlem gören hurda fiyatlarını birçok etmen değiştirebilmektedir. Genel olarak tüm hurda fiyatlarında olduğu gibi hurda bakır kg fiyatı üzerinden hesaplanır. Bunun yanında fiyatları etkileyen kriterlerden bazıları şunlardır:

  • Güncel döviz kuru: Güncel döviz kuru, ülkemizdeki birçok ürün gibi soyma bakır hurdası fiyatlarını da etkilemektedir. Bu nedenle döviz kuruna göre hemen hemen tüm hurda çeşitlerinin fiyatları değişmektedir.
  • Hurdanın durumu: Satmak istediğimiz hurdanın mevcut durumu fiyatını etkilemektedir. Çünkü hurda alımı yapan yerlerin çoğu bu hurdaları geri dönüşüm yaparak yine piyasaya sürmektedir. Hurdanın durumu da bu geri dönüşümün zorluğunu ve maliyetini değiştirmektedir. Bu nedenlerle hurdamızın durumu satış fiyatını etkiler.
  • Hurdanın eski halinin güncel fiyatı: Hurda olarak sattığımız soyma bakır hurdasının yeni fiyatı da hurda fiyatını etkilemektedir. Bu nedenle hurda olarak sattığımız ürünlerin hurda olmayan fiyatına da dikkat etmek gerekir.

Soyulmuş Bakır Hurdası

Tüm hurda çeşitleri gibi soyulmuş bakır hurdası da birçok yerde satılıp alınmaktadır. Özellikle bu tipteki bakır hurdası, satımı ve geri dönüşümü kolay olduğundan sektörde oldukça fazla rağbet görmektedir. Bu nedenle herkes için satması kolay bir üründür. Ayrıca diğer hurda bakır türleri de satış için uygundur. Örneğin eski hurda bakır tencerelerimiz, bakır hurda kablolar, yanmış hurda bakırlar da alınıp satılmaktadır. Birçok kişi geçimini bile bu yolla sağlayabilmektedir.

Hurdacılık sektörü toptan şekilde alım yapabildiği gibi perakende usülü ile de alım yapabilmektedir. Bu nedenle çoğu  kişi birikmiş hurda bakırlarını satma yoluna başvurabilir. Bunun için internette de bulabileceğiniz birçok firma vardır. Bu firmalar, soyma bakır hurdalarını, yanmış bakır hurdalarını, hurda bakır tencereleri ve buna benzer hurdaları satın alabilmektedir. Çoğu firma evinizden bile gelip alarak hurdalarınızı geri dönüşüme kazandırabilmektedir. Bu nedenle özellikle soyma bakır hurdasının satışı oldukça kolay diyebiliriz. Ayrıca yine kültürümüzde de bulunan mahalle mahalle gezip hurda toplayan firmalar da vardır. Bu kişilere de hurdalarınızı satarak hem ekonomik bir kazanç sağlayabilir hem de geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button