İçeriğe geç
Anasayfa » Hurda Kablo Bakır Fiyatları

Hurda Kablo Bakır Fiyatları

Hurda kablo bakır fiyatları, gerek bireysel gerekse de kurumsal ölçekte pek çok kişinin merak ettiği bir konu olmuştur. Bunun temel nedeni, bakır hurdasının geri dönüşüme entegre bir materyal olması ve üretim bantlarında bakıra fazlasıyla ihtiyaç duyulmasıdır. Hal böyle olunca hurdacılık sektöründe hurda kablo bakır ve türevi hurdalar büyük oranda değer kazanmıştır.

Tüm dünya üzerinde çevre bilincinin gelişmesi ile hurdacılık sektörü hiç olmadığı kadar hız kazanmıştır. İnsanlar, çevre kirliliğini azaltan geri dönüşümü desteklerken, devletler de ekonomik faydaları nedeni ile hurda sektörüne önem vermektedir. Bu doğrultuda, hurda vermek ya da hurda satın almak isteyen kişilerin aklında belirli soru işaretleri oluşmaktadır. Bakır hurda, en çok merak edilen hurda türlerinin başında yer almaktadır. Hal böyle olunca hurda kablo bakır fiyatları, hurda kablo alan firmalar ve çok daha fazlası sık sık merak edilmektedir. Bizler de bu yazıyı kablo geri dönüşüm süreci hakkında bilgi vermek, hurda kablo satanlar gibi merak edilenleri açıklamak amacı ile hazırladık. Kablo hurda türleri ve diğer hurdalara ilişkin sorularınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Soru ve yorumlarınızı bize rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

Hurda Kablo Bakır Fiyatları

Kablo Geri Dönüşüm

İletken metal bir iç yapının, çoğunlukla plastikten yapılan ve iletken olmayan bir kaplama malzemesi ile çevrilmesi sonucunda kablolar yapılmaktadır. Kaplama maddesinin sağlam olması sonucunda, kablo kullanımı sonrası iç metal yapı neredeyse hiç hasar almamaktadır. Bu nedenle bakır, alüminyum gibi metaller içeren kablolar, sorunsuz şekilde geri dönüştürülebilmektedir. Öyle ki, bakır kablolar neredeyse sonsuza dek dönüştürülebilecek güçlü yapılardır. Bu durum, kablo geri dönüşüm alanı için oldukça büyük bir ilgi oluşturmaktadır.

Kablo geri dönüşüm sektörünün hızla gelişmesinin arkasında yatan bir neden de, kablo kullanımının fazlalığıdır. Çok sayıda evden sık sık kablo atığı çıkmaktadır. Atıkları bir çöp gibi değerlendirmek yerine geri dönüşüm sürecine kazandırmanın pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar arasında:

 • Enerji tasarrufunun fazla olmasıdır.
 • Ülke ekonomilerine katkılı olmasıdır.
 • Hurda ve geri dönüşüm süreçlerinde sağlanan istihdam oranlarının çokluğudur.
 • Atık madde oranı azalır.
 • Atık madde ve çöpün azalması insan sağlığını korur.

Var olan faydaları nedeni ile kablo atıklarının geri dönüştürülmesi oldukça önemlidir.

Hurda Kablo Alan Firmalar

Hurda kablo, günden güne gelişen bir alandır. Kablo atıklarının geri dönüştürülmesi, çevresel ve ekonomik faydalarının yanı sıra sağlığa da olumlu etki etmektedir. Bu doğrultuda, hurda geri dönüşümünü destekleyen firmalar bulunmaktadır. Hurda kablo alan firmalar, kablo atıklarınızı mevcut konumunuzdan alarak geri dönüşüm merkezlerine götürmektedir. Hurda kablo alımı sırasında belirli bir ücret ödenmektedir. Ödenecek ücret, kablonun miktarı ve bileşen maddeleri gibi unsurlardan etkilenmektedir. Güncel fiyatlandırılması üzerinden sizden alınan hurdalar, bir ham madde olarak önemi bilinen bakırın geri dönüşüm sürecini desteklemektedir. Başarılı bir şekilde geri dönüştürülebilen kablo türleri arasında:

 • Alüminyum kablo
 • Soyulmuş kablo
 • Tek damar kablo
 • Soyulmamış bakır kablo
 • TTR kablo
 • Antigronkablo hurda
 • Elektrik kablosu
 • Fiberoptikkablo gibi pek çok çeşit bulunmaktadır.

Sizler de artık kullanılamayacak hale gelmiş kablolarınızı kolaylıkla hurda satın alan firmalara ulaştırabilirsiniz.

Hurda Kablo Satanlar Ve Hurda kablo bakır fiyatları

Ülke coğrafyalarında bulunan rezervler, kimi zaman tükenme riski ile karşı karşıya kalabilir. Geri dönüşüm tam da bu noktada hayati önem taşımaktadır. Bakır kabloların geri dönüşümünün bir faydası da kişilere ekonomik getirisidir. Pek çok kişinin hurda olarak satabileceği kablolara erişimi fazladır. Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız, bitmiş inşaat alanlarında yer alan ve pek çok mekanda rastlayabileceğimiz kablolar, hurda satışı açısından verimli bir seçenektir. Hurda kablo satanlar kimi zaman hangi tür kabloların değerlendirilebileceğini merak etmektedir. Etrafınızda bulunan ve hurda olarak satabileceğiniz kablolar arasında:

 • Fiber optik kablo
 • HTML kabloları
 • USB kablolar
 • Anten kabloları
 • İnternet ve telefon kabloları gibi çok sık kullanılan kablolar bulunmaktadır.

Bu tür kabloları değerlendirmeniz oldukça kolaydır. Adresinizden güncel fiyatına alınacak kablolar, hem atık fazlalığının önlenmesi hem de sizlere bir ekonomik getiri oluşturması açısından verimlidir.  Değerlendirmek istediğiniz kabloların güncel fiyatlarını öğrenmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Soyulmuş kablo bakır fiyatı, tek damar kablo hurda fiyatları, soyulmamış kablo hurda fiyatı ve daha merak ettiğiniz pek çok kablonun satış fiyatını anlık olarak güncellemekteyiz. En iyi fiyatlara ulaşmak adına siz de bir an önce bize ulaşabilirsiniz.

Bakır Hurda Fiyatı Ve Hurda Kablo Bakır Fiyatları

Bakır hurda fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Hurda fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında mevsimsel değişikliklerden uluslararası ekonomiye kadar pek çok bileşen bulunmaktadır. Güncel bakır hurda fiyatı, soyulmuş kablo hurda fiyatı, soyulmamış kablo fiyatı ve daha pek çok bilgiye ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca:

 • Alüminyum kablo hurda fiyatı
 • Soyma bakır kablo fiyatları
 • TTR kablo hurda fiyatı
 • Elektrik kablosu hurda fiyatı
 • Fiber optik kablo hurda fiyatı gibi merak ettiğiniz soruları cevaplamak adına iletişim ekibimiz her zaman hazırda bulunmaktadır.

Elinizde bulunan, artık işlevini yitirmiş ya da hasar görmüş kablolarınızı en uygun fiyatla hurda olarak değerlendirebilirsiniz. Soyma bakır gibi değeri oldukça yüksek kablo türlerini hurda olarak satarak gelir elde edebilir ve aynı zamanda çevre koruma konusunda bir adım atmış olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button